The Bug (UK)

https://www.facebook.com/thebugofficialpage

Kevin Martin występował pod wieloma nazwami i z niezliczoną ilością artystów. Ma na koncie współpracę z między innymi Justinem Broadrickiem – znanym z solowego projektu Jesu, a także z Godflesh czy Napalm Death; El-P z Run The Jewels czy żywą legendą eksperymentalnego jazzu – Johnem Zornem.

Jako The Bug zadebiutował w 1997 roku albumem „Tapping The Conversation”, który miał być alternatywną ścieżką dźwiękową do filmu „Rozmowa” Francisa Forda Coppoli. Współtwórcą tego materiału był DJ Vadim, ale brzmienie znacznie różniło się od tego, z czym projekt Martina kojarzony jest dzisiaj. Rok 2008 okazał się przełomowy, wtedy to premierę miał krążek „London Zoo” wydany przez Ninja Tune – wytwórnię współpracującą z Amonem Tobinem, Bonobo czy Jaga Jazzist. Na łamach magazynu Dusted uznano wówczas, że Martin osiągnął szczyt swoich możliwości, ale kilka lat później zawiesił poprzeczkę jeszcze wyżej.

Wydanie „Angels & Devils” określone zostało przez portal AllMusic „mistrzowskim posunięciem”, a The Quietus podkreślał, że jest to swoiste podsumowanie całej dotychczasowej twórczości The Bug. W 2017 roku Martin ukazał nowe oblicze, „Concrete Desert” to materiał zarejestrowany wraz z zespołem Earth, pionierami muzyki drone.

Podczas koncertów The Bug zawsze wspierany jest przez zaprzyjaźnionego MC. W Gdańsku rolę tę przyjmie urodzona w Izraelu Sharon Stern, znana jako Miss Red.